Hafta 0: Genç Bilişim Girişimcisi Projesine Katılmaya Hak Kazandım

Geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Kocaeli’de pilot uygulama olarak “Genç bilişim girişimcisi”  projesini başlatacağını öğrendim. Katılım şartlarına baktığımda hepsini sağlıyordum ve uzun zamandır geliştirmek istediğim uygulamama ilk adım atmak için müthiş bir fırsat olduğunu gördüm(Uygulamanın detaylarını ilerleyen zamanda yazarım).

Haliyle hemen başvurdum. Yazılım bilgisinin sorulduğu yazılı sınavı geçtikten sonra bir mülakata tabii tutuldum. Başvurular oldukça yoğundu ve yalnızca 20 kişi alınıyordu. Süreç çok hızlı ilerledi ve hemen akşamında sonuçlar açıklandı. Bingo! Şanslı 20 kişi içerisindeydim.

Projede ilk olarak teknik eğitim veriliyor. Bu eğitimin kapsamı 40 saat Android, 40 saat iOS olarak belirlenmiş. Eğitimi verecek kişilerin alanında yetkin kişiler olduğunu ve böyle bir eğitimi almak istesem ciddi miktarda bir ücret ödemem gerektiğini göz önüne alırsak bunun ne kadar önemli bir fırsat olduğunu söylememe gerek yok.

Projenin ikinci aşamasında ürünü ortaya çıkarmamız gerekiyor ve burada uzmanlar tarafından teknik destek başlıyor. Bu aşamadan sonra ise KOSGEB girişimcilik eğitimleri başlıyor. Bütün bu süreç bittikten sonra bir şirket kurup hibe ve kredi alınması teşvik edilecek. Çok uzun vaadeli düşünmeyi sevmediğimden bu aşamalarda ne yaparım konusuna daha hiç kafa yormadım 🙂

Projede adım adım neler yaptığımızı, neler öğrendiğimizi blogumdan paylaşmayı düşünüyorum.

http://www.gencbilisimgirisimcisi.com

Projenin tanıtımına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir