Hafta 2: There is no place like Xcode

 

Bu resmi her gün eğitime giderken geçtiğimiz bir köprüden çektim.
Bu resmi her gün eğitime giderken kullandığımız bir köprüden çektim. İzmit/Kocaeli

Bu hafta iOS eğitimini sonlandırdık. Eğitim içerik olarak doyurucuydu. Az zamanda görebileceğimiz pek çok şeyi öğrendik diyebilirim. Tabi ki de bir programlama dilini geliştirmek için bol bol pratik yapmak gerekir. Bu antrenmanları ise eğitimlerde öğrendiklerimizin üzerine yapmak katılımcı arkadaşlara oldukça zaman kazandıracaktır.

iOS platformunda çalışmak çok zevkliydi. Daha önceden Android Studio, Code::Blocks, NetBeans, Eclipse gibi IDE’leri kullanan birisi olarak Objective-C geliştirmek için kullandığımız Xcode’un bu kadar zarif ve akıllıca tasarlanması belki de ilerideki kariyerimde iOS Developer olarak devam etmemde etkili olabilir 🙂 Bu tıpkı Apple’ın piyasaya sürdüğü ürünlerinin oldukça stabil ve hazır ürünler olmasına  benziyor.

Eğitimden aldığımız teknik bilginin yanında, aynı zamanda kendisi de genç bir girişimci olan eğitmenimiz Furkan Avcu’nun bize aktardığı deneyimleri de oldukça önemliydi. İleride bir girişim sahibi olmak isteyen pek çok arkadaşımız için belki de daha sonra acı bir şekilde tecrübe edeceği konuları şimdiden aktarması bulunması zor bir fırsattı.

Önümüzdeki hafta Android geliştirmeye başlayacağız, şimdilik hoşçakalın 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir