Kitap – Ergen Siyaseti

e8bcb4ea-22ca-4d79-b859-698d2f37d26d

Uzun zamandır kendi alanımla ilgili kitaplara yoğunlaştığımdan okumayı çok istesem de bir türlü fırsat bulamadığım “Ergen Siyaseti” kitabını nihayet satın alıp, bitirdim. Kitap 132 sayfa ve birkaç D&R’da bulamama rağmen Kocaeli mağazasında denk getirince hemen aldım. Kitaba geçmeden önce kitabın yazarı Rüzgar Sağnak‘tan biraz bahsetmek istiyorum.

2013’ten beri hemen hemen her gün takip ettiğim birisi varsa o da Rüzgar Sağnak derim. Bunu benim gayretimden ziyade twitter’da 72 bine ulaşan tweet sayısına bağlamak daha doğru olur. İlk başlarda doğrusunu söylemek gerekirse Türkiye’de çokça rastladığımız “bildiğim bildik delilerden”  birisi herhalde diye düşündüydüm. Pek duymadığımız  açıklamalar, büyük iddialar böyle bir izlenim yarattıydı. Sanırım ilk kez takip eden pek çok kişide aynı etki olabiliyor. Fakat bilahare söyledikleri ufkumu açan, olaylara bakışımda farklı gözlükler veren  birisi oldu. Aynı zamanda kendisinin bir enerji şirketi var ve Mayıs 2016 BJK başkanlık seçimine adaylığını koydu.

Kitabın arka kapağında şöyle bir hedef kitle ve amaçtan bahsediliyor:

Adeta yaşadığı topraklardan “tamamen” kopmuş, sebep-sonuç ilişkisini kuramayacak noktaya savrulmuş olmanın verdiği rahatsızlığı hisseden azımsanamayacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına belki tutunabileceği bazı fikirler verebilir.

Hedef kitlenin içinde olduğumdan mıdır,  nedir kitap su gibi akıp gitti ve okurken oldukça zevk aldım. İçinde yaşadığımız Türkiye’den, sorunlarından, çözümlerinden bahsedilen bu kitapta,  ilginç ve öğretici pek çok konulara rastladım. Herkese tavsiyemdir.

Takip için: twitter.com/ruzgarsagnak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir